loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

CLP TASARIMI

  Açık Hava Reklamları AÇIK HAVA REKLAMLARI ÇEŞİTLERİ Açık hava reklamları çeşitleri; Açık alanlarda kalabalık insanların...

Details

 

Açık Hava Reklamları

AÇIK HAVA REKLAMLARI ÇEŞİTLERİ

Açık hava reklamları çeşitleri; Açık alanlarda kalabalık insanların bulunduğu merkezlerde belli duvar, direk, özel mekanizma, sosyal yaşam alanlarıdır. Toplu ulaşım merkezleri ve ekranlar vasıtası ile reklam mecralarında insanlara sunulan reklamlardır. Bu reklamlar adından anlaşılacağı üzere açık alanlarda sergilenmekte ve günlük olarak çokça karşımıza çıkacak şekilde tasarlanmaktadır.

Açık hava reklamları çeşitleri günümüzde en çok tercih edilen reklam mecraları arasındadır. Bu reklam mecraları, görüntü itibari ile oldukça büyük alanlara uygulandığı için direk etkileşimle çok net olarak görebileceğimiz reklamlardır. Açık hava reklamları çeşitleri sadece sabit alanlarda değil, araçlarda, benze flama ve farklı baskılı materyallerde karşımıza çıkabilmektedir.

NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları çeşitleri; Reklam veren firmalar için en önemli mecralardan biridir. Yapılan araştırmalarda her insan ortalama günde 2 saat Açık hava da kalmaktadır. Erkekler çoğunlukla iş ve gezmek için açık havaya çıkarken, kadınlar daha çok gezmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyor. Yani her birey günlük mutlaka dışarıya çıkmış oluyor. Buda açık hava reklamlarını her bireyin mutlaka gördüğü anlamını taşır. Yani sizin reklam mecranız insanların bolca bulunduğu alanlarda olursa reklam veren firmaların insanlarla mutlaka bir şekilde etkileşimi olmaktadır.

AÇIK HAVA REKLAM ETKİSİ

Açık havada bulunan kişilerin her on tanesinden dokuzu mutlaka açık hava mecralarından birkaç tanesini bildiğini söylemektedir. Yine en çok etkileşimin billboard ve otobüs durak reklamlarında gerçekleştiği, hareketli reklamların daha çok ilgi çektiği görülmektedir. Açık hava reklamlarının en büyük özelliği birden çok mecrada yayınlanması ve dikkat çekici boyutlarda olmasıdır.

CLP TASARIMLARI

CLP Reklamları otobüs duraklarındaki reklamlara denir. Otobüs duraklarında bulunan hareketli reklam mecraları günlük olarak duraklara göre oldukça fazla ziyaretçi almaktadır. Otobüs durak reklamları tasarımı yakın mesafeden okunabilecek ve ilgi çekebilecek şekilde tasarlanmalıdır.

Reklamlar yakın mesafeden görülebildiği için reklam ve kampanya içeriği bu tasarımlara yazılabilir. Durak reklam ebadı büyük ebatla olmakla beraber billboard reklamlarının yarısı kadardır. Dolayısı ile bu reklamları tasarlarken billboard reklam tasarımına göre daha detaylı tasarlamak  gerekir. Durak reklam tasarımları kurumsal ajanslar ile çalışarak yapılmalıdır. En önemli özelliği otobüs bekleyen kişilerin mutlaka reklamla ilgili birkaç kelime okumaları ya da resimlere göz atmalarıdır.

DURAK REKLAMLARI

Durak reklamları (clp) belli bir etki alanında ve belli bir sayı üzerinde uygulanırsa etkili olabilir. Yani birkaç durağa yerleştireceğiniz reklamlar istediğiniz sonucu almanızı sağlamaz. Çünkü her duraktan otobüse binen yolcular yüzde seksen aynı kişilerdir. Açık Hava Reklamları mantığı ise reklamlarınızın daha çok kişiye ulaşmasını ve daha fazla insanın etkileşime geçmesini sağlamaktır. Bunun için birçok farklı bölgede farklı duraklara reklam vererek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

CLP yani durak reklam tasarımı ve baskısı çok önemlidir. Tasarım belirtilen alan içerisinde kalmalı, durakta otobüs bekleyen her yaştaki insan için ilgi çekici bir reklam tasarımı yapılmalıdır. Aksi takdirde belli bir kitleye hitap eden verimsiz bir reklam size de fayda sağlamaz. Tasarımı sonuçlanan reklamın baskısı da çok önemlidir. Açık havada Oturan kişiler sürekli etrafına bakarak ilgisini çekecek şeyler ararlar. Yine otobüsle seyahat eden kişi duraklarda ya yolcuları inceler ya da reklam afişlerine göz gezdirir. İşte bu açıdan reklamlarınızın tasarım ve baskısı kaliteli olursa hedef kitlenizin ilgisini daha çabuk çekersiniz.

Mavi yeşil ajans açık hava reklamları çeşitleri tasarım, baskı ve uygulamalarını sizin için en verimli olacak şekilde hazırlamaktadır. Hedef kitlenizin bulunmadığı mecraları pas geçerek hem zamanı hem bütçeyi olumlu kullanmanızı sağlamaktadır. Açık hava reklamları çeşitleri için sizi ajansımıza kahve içmeye ve reklam kampanyanızı görüşmeye bekliyoruz.