loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

ARAÇ GİYDİRME

Açık Hava Reklamları ARAÇ GİYDİRME ÇEŞİTLERİ Araçların reklam ile kaplanmasına denir. Firmalar pazarlama, dağıtım ve sevkiyat...

Details

Açık Hava Reklamları

ARAÇ GİYDİRME ÇEŞİTLERİ

Araçların reklam ile kaplanmasına denir. Firmalar pazarlama, dağıtım ve sevkiyat için kullandıkları araçlara kendi reklamlarını hazırlayarak bu araçların daha iyi tanınmasını salarlar. Ayrıca reklamlarını yaparak tanıtıma katkı sağlarlar. Araç giydirme çeşitleri kaplama yada giydirme kaliteli folyo ve baskı ile işinde uzman ekip tarafından hazırlanmalıdır. En önemlisi araç giydirme çeşitleri kaplama folyosu cast folyo olmalıdır. Diğer folyolara göre daha dayanıklı olan bu folyo ile araçlarınız uzun süre sorunsuz bir şekilde kaplı kalır.

Araç giydirme çeşitleri kaplama işi çok zor ve detaylı bir iştir. Tasarımı da aynı oranda zordur.  Bu neden le araç giydirme çeşitleri kaplaması yaptıracak firmaların, bu araçların özelliklerini iyi bilen bir ajans ile çalışmak hem tasarım hem de uygulama da sorunla karşılaşması önlenmiş olur.

AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Açık alanlarda kalabalık insanların bulunduğu merkezlerde belli duvar, direk, özel mekanizma, sosyal yaşam alanlarıdır. Toplu ulaşım merkezleri ve ekranlar vasıtası ile reklam mecralarında insanlara sunulan reklamlardır. Bu reklamlar adından anlaşılacağı üzere açık alanlarda sergilenmekte ve günlük olarak çokça karşımıza çıkacak şekilde tasarlanmaktadır.

Açık hava reklamları günümüzde en çok tercih edilen reklam mecraları arasındadır. Bu reklam mecraları, görüntü itibari ile oldukça büyük alanlara uygulandığı için direk etkileşimle çok net olarak görebileceğimiz reklamlardır. Açık hava reklamları sadece sabit alanlarda değil, araçlarda, benze flama ve farklı baskılı materyallerde karşımıza çıkabilmektedir.

NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Reklam veren firmalar için en önemli mecralardan biridir. Yapılan araştırmalarda her insan ortalama günde 2 saat Açık hava da kalmaktadır. Erkekler çoğunlukla iş ve gezmek için açık havaya çıkarken, kadınlar daha çok gezmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyor. Yani her birey günlük mutlaka dışarıya çıkmış oluyor. Buda açık hava reklamlarını her bireyin mutlaka gördüğü anlamını taşır. Yani sizin reklam mecranız insanların bolca bulunduğu alanlarda olursa reklam veren firmaların insanlarla mutlaka bir şekilde etkileşimi olmaktadır.

AÇIK HAVA REKLAM ETKİSİ

Açık havada bulunan kişilerin her on tanesinden dokuzu mutlaka açık hava mecralarından birkaç tanesini bildiğini söylemektedir. Yine en çok etkileşimin billboard ve otobüs durak reklamlarında gerçekleştiği, hareketli reklamların daha çok ilgi çektiği görülmektedir. Açık hava reklamlarının en büyük özelliği birden çok mecrada yayınlanması ve dikkat çekici boyutlarda olmasıdır.

Mavi yeşil ajans olarak araç kaplama tasarım ve uygulamada ne kadar tecrübeli olduğumuzu referanslarımıza bakarak anlayabilirsiniz.