loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

BILLBOARD TASARIMI

  Açık Hava Reklamları BILLBOARD REKLAMLARI NEDİR Billboard reklamları nedir; Açık hava reklamcılığının en önemli reklam...

Details

 

Açık Hava Reklamları

BILLBOARD REKLAMLARI NEDİR

Billboard reklamları nedir; Açık hava reklamcılığının en önemli reklam mecrasıdır. Şehirlerin en işlek yerlerinde, kalabalık sokaklarda, alışveriş merkezleri, metro istasyonlarıdır. Festival alanları gibi birçok mecrada rahatlıkla karşınıza çıkabilen ebat olarak büyük reklam mecrasıdır.

Ortalama her insanın bir saatini açık havada geçirdiğini düşünürsek billboard reklamları nedir çok etkili reklam mecrasıdır. Bu reklamlar şehrin merkezi noktaları, kavşaklar, yayaların bolca kullandığı yerlerdir. Yine araçların yavaş seyir yaptığı mecralarda yan yana, karşılıklı olarak yerleştirilerek kullanılmaktadır.

Billboard reklamı nedir mecra yerleri kadar tasarımda çok önemlidir. Reklam alanının büyük olması, yan yana duran farklı firma reklamlarından sizin reklamlarınızın ayrılabilmesi tasarıma bağlıdır. Tasarım sade, slogan vurgulayıcı, görseller etkileyici olmalıdır. Tasarımla yansıtılmak istenen fikir karışık bir anlatım ya da anlamsız bir renkle sunulursa reklam başarısız olur. Harcanan onca bütçe, emek ve zaman boşa gider.

Açık hava reklam mecraları ve tasarımı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmayanlarla çalışmayın. Kulaktan duyma bilgilerle sizi yönlendirmeye çalışan reklam ajanslarına itibar etmeyin. Çünkü gerçekten ciddi maliyet ve emek vererek hazırlanan kampanyaların kötü sonuç vermesidir. Bu hem sizin, hem firmanızın, hem de ürününüzün kötü tanıtımına neden olur. Ayrıca unutmayın sadece reklam mecrası, tasarımı değil baskı kalitesi de çok önemlidir. Kötü baskı reklamın etkisini çok azaltır. Biz billboard reklamları nedir açık hava reklam ajansı olarak reklam mecra uygulamalarını çok iyi bilir. Uygulama yapılmadan önce prova baskı ile size sunum yaparak bu tarz sıkıntıların önüne geçiyoruz.

Billboard reklamları nedir için ajansımız ile yapılan görüşmede reklamın hedef kitlesine göre size özel mecralar belirleriz.  Kampanyanız için uygun tarih seçilir ve kampanya tasarımı hazırlanır. Sizin de onayınıza sunulan reklam mecralarına reklamlarınız yerleştirilir. Dilerseniz reklam mecralarını kendiniz de görebilir ve onay verebilirsiniz. Böylece reklamlarınız sizin hedef kitleniz ile alakası olmayan yerlerde yayınlanmaz.  Reklamlarınız yayınlandığı süre içerisinde ajansımız sizin için mecraları kontrol eder. Reklamın nasıl göründüğü hakkında size yazılı ve görsel olarak bilgi sunar.