loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

BILLBOARD TASARIMI

Açık Hava Reklamları BILLBOARD TASARIMI İZMİR Billboard tasarımı İzmir; Açık hava reklamcılığının en önemli reklam mecrasıdır....

Details

Açık Hava Reklamları

BILLBOARD TASARIMI İZMİR

Billboard tasarımı İzmir; Açık hava reklamcılığının en önemli reklam mecrasıdır. Şehirlerin en işlek yerlerinde, kalabalık sokaklarda, alışveriş merkezleri, metro istasyonları, festival alanları gibi birçok mecrada rahatlıkla karşınıza çıkabilen ebat olarak büyük reklam mecrasıdır.

Ortalama her insanın bir saatini açık havada geçirdiğini düşünürsek billboard tasarımı İzmir çok etkili reklam mecrasıdır. Bu reklamlar şehrin merkezi noktaları, kavşaklar, yayaların bolca kullandığı ve araçların yavaş seyir yaptığı mecralarda yan yana, karşılıklı olarak yerleştirilerek kullanılmaktadır.

Billboard tasarımı İzmir mecra yerleri kadar tasarımda çok önemlidir. Reklam alanının büyük olması, yan yana duran farklı firma reklamlarından sizin reklamlarınızın ayrılabilmesi tasarıma bağlıdır. Tasarım sade, slogan vurgulayıcı, görseller etkileyici olmalıdır. Tasarımla yansıtılmak istenen fikir karışık bir anlatım ya da anlamsız bir renkle sunulursa reklam başarısız olur. Harcanan onca bütçe, emek ve zaman boşa gider.

BILLBOARD ALANLARI

Açık hava reklam mecraları ve tasarımı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmayan, kulaktan duyma bilgilerle sizi yönlendirmeye çalışan reklam ajanslarına itibar etmeyin. Çünkü gerçekten ciddi maliyet ve emek vererek hazırlanan kampanyaların kötü sonuç vermesi hem sizin, hem firmanızın, hem de ürününüzün kötü tanıtımına neden olur.

Ayrıca unutmayın sadece reklam mecrası, tasarımı değil baskı kalitesi de çok önemlidir. Kötü baskı reklamın etkisini çok azaltır. Biz açık hava reklam ajansı olarak reklam mecra uygulamaları yapılmadan önce prova baskı ile size sunum yaparak bu tarz sıkıntıların önüne geçiyoruz.

AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Açık alanlarda kalabalık insanların bulunduğu merkezlerde belli duvar, direk, özel mekanizma, sosyal yaşam alanlarıdır. Toplu ulaşım merkezleri ve ekranlar vasıtası ile reklam mecralarında insanlara sunulan reklamlardır. Bu reklamlar adından anlaşılacağı üzere açık alanlarda sergilenmekte ve günlük olarak çokça karşımıza çıkacak şekilde tasarlanmaktadır.

Açık hava reklamları günümüzde en çok tercih edilen reklam mecraları arasındadır. Bu reklam mecraları, görüntü itibari ile oldukça büyük alanlara uygulandığı için direk etkileşimle çok net olarak görebileceğimiz reklamlardır. Açık hava reklamları sadece sabit alanlarda değil, araçlarda, benze flama ve farklı baskılı materyallerde karşımıza çıkabilmektedir.

NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Reklam veren firmalar için en önemli mecralardan biridir. Yapılan araştırmalarda her insan ortalama günde 2 saat Açık hava da kalmaktadır. Erkekler çoğunlukla iş ve gezmek için açık havaya çıkarken, kadınlar daha çok gezmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyor. Yani her birey günlük mutlaka dışarıya çıkmış oluyor. Buda açık hava reklamlarını her bireyin mutlaka gördüğü anlamını taşır. Yani sizin reklam mecranız insanların bolca bulunduğu alanlarda olursa reklam veren firmaların insanlarla mutlaka bir şekilde etkileşimi olmaktadır.

AÇIK HAVA REKLAM ETKİSİ

Açık havada bulunan kişilerin her on tanesinden dokuzu mutlaka açık hava mecralarından birkaç tanesini bildiğini söylemektedir. Yine en çok etkileşimin billboard ve otobüs durak reklamlarında gerçekleştiği, hareketli reklamların daha çok ilgi çektiği görülmektedir. Açık hava reklamlarının en büyük özelliği birden çok mecrada yayınlanması ve dikkat çekici boyutlarda olmasıdır.

Billboard tasarımı İzmir reklamları için ajansımız ile yapılan görüşmede reklamınız hedef kitlesine göre size özel mecralar belirlenerek uygun tarih seçilir ve kampanya tasarımı hazırlanır. Sizin de onayınıza sunulan reklam mecralarına reklamlarınız yerleştirilir. Dilerseniz reklam mecralarını kendiniz de görebilir ve onay verebilirsiniz. Böylece reklamlarınız sizin hedef kitleniz ile alakası olmayan yerlerde yayınlanmaz.  Reklamlarınız yayınlandığı süre içerisinde ajansımız sizin için mecraları kontrol eder ve reklamınız nasıl göründüğü hakkında size yazılı ve görsel olarak bilgi sunar.