loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

BİNA GİYDİRME

Açık Hava Reklamları BİNA GİYDİRME REKLAMLARI İZMİR Bina giydirme reklamları İzmir son dönemde popüler hale gelen...

Details

Açık Hava Reklamları

BİNA GİYDİRME REKLAMLARI İZMİR

Bina giydirme reklamları İzmir son dönemde popüler hale gelen açık hava reklam mecrasıdır.  Bina giydirme reklamları İzmir; Şehrin işlek yerlerine, özel olarak tasarlanan reklamların duvar büyüklüğüne göre yerleştirilerek hazırlanan reklamlara denir. Buradaki duvarlar şehrin içindeki apartmanlar, özel mülkler, okullar ve benzeri binalar olabilir. Önemli olan o duvarda sabit kalacak reklamı görüp etkileşim sağlayacak kişiye hitap edecek mecra olmasıdır.

Bina giydirme reklamları İzmir belli bir süreli reklamlar olduğu için yapılacak tasarım iyi seçilmelidir. Çünkü tasarım, baskı ve uygulama ile beraber maliyet yüksek miktarlarda olduğu için reklamın değiştirilmesi ekstra ciddi maliyet getirmektedir. Bu açıdan yerleştirilecek bina giydirme reklamları İzmir profesyonel ajans tarafından hazırlanmalı ve uygulama özel ekip tarafından yapılmalıdır. Baskı kolay solmayan ve yırtılmayan malzemeden yapılmalıdır.

AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Açık alanlarda kalabalık insanların bulunduğu merkezlerde belli duvar, direk, özel mekanizma, sosyal yaşam alanlarıdır. Toplu ulaşım merkezleri ve ekranlar vasıtası ile reklam mecralarında insanlara sunulan reklamlardır. Bu reklamlar adından anlaşılacağı üzere açık alanlarda sergilenmekte ve günlük olarak çokça karşımıza çıkacak şekilde tasarlanmaktadır.

Açık hava reklamları günümüzde en çok tercih edilen reklam mecraları arasındadır. Bu reklam mecraları, görüntü itibari ile oldukça büyük alanlara uygulandığı için direk etkileşimle çok net olarak görebileceğimiz reklamlardır. Açık hava reklamları sadece sabit alanlarda değil, araçlarda, benze flama ve farklı baskılı materyallerde karşımıza çıkabilmektedir.

NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Reklam veren firmalar için en önemli mecralardan biridir. Yapılan araştırmalarda her insan ortalama günde 2 saat Açık hava da kalmaktadır. Erkekler çoğunlukla iş ve gezmek için açık havaya çıkarken, kadınlar daha çok gezmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyor. Yani her birey günlük mutlaka dışarıya çıkmış oluyor. Buda açık hava reklamlarını her bireyin mutlaka gördüğü anlamını taşır. Yani sizin reklam mecranız insanların bolca bulunduğu alanlarda olursa reklam veren firmaların insanlarla mutlaka bir şekilde etkileşimi olmaktadır.

AÇIK HAVA REKLAM ETKİSİ

Açık havada bulunan kişilerin her on tanesinden dokuzu mutlaka açık hava mecralarından birkaç tanesini bildiğini söylemektedir. Yine en çok etkileşimin billboard ve otobüs durak reklamlarında gerçekleştiği, hareketli reklamların daha çok ilgi çektiği görülmektedir. Açık hava reklamlarının en büyük özelliği birden çok mecrada yayınlanması ve dikkat çekici boyutlarda olmasıdır.