loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

TABELA TASARIMI

  Açık Hava Reklamları TABELA TASARIMLARI Firmaların kendi reklamlarını, tanıtımları yapmak için iş yerlerinin ününe yaptırdıkları...

Details

 

Açık Hava Reklamları

TABELA TASARIMLARI

Firmaların kendi reklamlarını, tanıtımları yapmak için iş yerlerinin ününe yaptırdıkları kendi unvanlarının yazılı olduğu ürünleridir.

DIŞ MEKAN TABELA TASARIM 

Dış mekan tabela tasarım, işletme, kurum ve kuruluşların dışında bulunan tabeladır. Bunlar, normal tabela, kompozit tabele, kutu harf tabela, folyo tabela, pleksi tabela, totem tabela gibi çeşitlere ayrılmaktadır.

Kompozit tabelalar zeminin kompozit kaplanması ile üzerine harflerle tabela yazılmasıdır. Zeminle beraber kompozit kasa hazırlanarak tabela yapılması gibi tabelalara denir. Dış mekan tabela tasarım en önemli özelliği zeminle beraber yapıldığında çok şık bir tasarım ve uygulamanın ortaya çıkmasıdır. Yine kompozit zemin üzerine alüminyum kutu harf, pleksi kutu harf, Dakota kutu hart, krom kutu harf gibi tabelalarda yapılmaktadır. Bu tabelalar günümüzde en çok tercih edilen dayanıklı ve şık dış mekan tabela tasarım ürünleridir.

Kutu harf tabelaların içerisinden ya da yanlarından led aydınlatma ile ışık çıkararak gece görüntüsü de elde edilmektedir. Bu tabelalara ışıklı tabela denilmektedir. Dış mekan tabela tasarım için önce uygulama yapılacak yerler incelenmelidir. Zemine ve yere göre nasıl bir tasarım yapılacağına karar verilmelidir.  İncelemeden sonra ise ona göre bir tasarım hazırlanmalıdır. Tasarımı hazırlayan ajans uygulama tekniğini ve malzemesini de bilmelidir. İşte bir tabeladaki en önemli ayrıntı buradadır.

Dış mekan tabela tasarım kadar hangi maddeden üretileceği de çok önemlidir. Dış mekan tabela tasarım güneş ışınlarına dayanıklı malzemeler kullanılmalı, soğuk yada çok yağışlı mekanlarda ışık ve malzeme seçimine dikkat edilmelidir. Kullanılacak malzeme belirlendikten sonra çok iyi bir işçilik ile tabela hazırlanmalı, vinç gerekli ise önceden ayarlanmalıdır.

 

NEDEN MAVİ YEŞİL AJANS

Açık hava reklamlarının faydasını yukarıda uzun uzun anlattık. Önemli olan açık hava reklamlarının görüntülenmesi kadar tasarımın da uygun olmasıdır. Açık hava reklam alanının tasarımları reklam mecrasındaki hedef kitlenizi etkileşim altına alamıyorsa yaptığınız reklam kampanyasının hiçbir önemi yoktur. Reklam mecrası ne kadar doğru mecrada da olsa tasarımın etkileşime olan oranı tartışılmazdır.

Mavi yeşil ajans açık hava reklam tasarımlarında sizi en iyi ifade eden tasarımı hazırlayarak reklam mecrasında uygulayan açık hava reklam ajansıdır. Burada yapılan kampanyanın az ama öz kelimelerle anlatımı, gösterilecek görselin yeri, görüş açısı ve renklendirilmesi çok önemlidir. Bir diğer konu ise logonuzun ve bilgilerinizin konumlandırılmasıdır. Bu kombini sağlayamayan tasarım açık hava reklam en iyi mecrada bile olsa hiçbir fayda getirmeyecektir. Keza çok iyi bir tasarım da olsa reklam mecrası uygun bir görüntüleme alanında değilse yine fayda sağlamayacaktır.

Mavi yeşil ajans kurumsal firmalara, fabrikalar, okullara ve kurumlara dış mekan, iç mekan tabela tasarımı, baskısı ve uygulaması yapmaktadır. Sizde tabela örneklerimize web sitemizden ulaşabilir, detaylar için ajansımızda görüşebiliriz. Tabela siparişleriniz için randevu ile keşif yapabiliriz.