loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

MASA BAYRAĞI

Açık Hava Reklamları MASA BAYRAĞI İZMİR Masa bayrağı İzmir masa üstlerine konulan, daha çok firma bayrağı...

Details

Açık Hava Reklamları

MASA BAYRAĞI İZMİR

Masa bayrağı İzmir masa üstlerine konulan, daha çok firma bayrağı ve Türk bayrağı ile beraber kullanılan bayraktır. Bazı durumlarda yani iş toplantılarında toplantıyı yapan firmaların masa bayrağı İzmir Türk bayrağı ile beraber ortaklaşa kullanılmaktadır. Basa üstü aparat ile baskılı olarak üretilen masa bayrağı İzmir ikili, üçlü ya da dörtlü olarak bulunmaktadır. Saten yada rachel kumaştan üretilmektedir.

 

FLAMA – KIRLANGIÇ BAYRAK

Flama ya da diğer adıyla kırlangıç bayraklar daha çok etkinliklerde, fuarlarda, açılış ve gösterilerde üretilen ve bir çok yere asılan, üzerinde hem firma logosu hem de tanıtımların bulunduğu bayraklardır. Alt kısmı kırlangıç şeklinde olan bu bayraklar saten kumaştan üretilmektedir. Saten kumaşlar iç mekan kumaşlarıdır.  Kırlangıç bayrakların ebatları ve tasarımları tamamen firmaya ve kullanılacak alana göre değişmektedir.  Kırlangıç bayrak farklı renklerde ve desenlerde olabilir ve tek yön baskı şeklinde üretilir.

OLTA BAYRAK

Olta bayrak, Oltaya benzer şekilde olduğu için bu adı almıştır. Dükkanların ve işletmelerin önlerine konulan yukarıdan aşağıya doğru tasarım yapılarak bir çubuğa takılan reklam ürünlerine denir. Alt kısmındaki bidona su konularak, ürünlerin düz durması sağlanır. Oltanın boyutuna göre tasarım yapılarak baskı ayarlanır. Bu bayraklar rüzgardan dalgalanarak hareketli bir hava katar.

GÖNDER BAYRAK

Gönder tipi bayraklar firmaların fabrika, okul, hastane ve benzeri kuruluşların önlerindeki direklere Türk bayrağı ile beraber firma bayraklarının asılması için hazırlanan bayraklardır. Genellikle bayrak ebatları büyüktür ve dış mekan uygulama olduğu için rachel kumaş ile üretilmektedir. Bu kumaşlar dış mekan da daha dayanıklı kumaşlardır. Gönder bayrak ebatları mutlaka Türk bayrağından küçük yapılmalıdır. Masa bayrağı İzmir gibi gönder bayraklarının da ölçüleri vardır.

NEDEN MAVİ YEŞİL AJANS

Açık hava reklamlarının faydasını yukarıda uzun uzun anlattık. Önemli olan açık hava reklamlarının görüntülenmesi kadar tasarımın da uygun olmasıdır. Açık hava reklam alanının tasarımları reklam mecrasındaki hedef kitlenizi etkileşim altına alamıyorsa yaptığınız reklam kampanyasının hiçbir önemi yoktur. Reklam mecrası ne kadar doğru mecrada da olsa tasarımın etkileşime olan oranı tartışılmazdır.

Mavi yeşil ajans açık hava reklam tasarımlarında sizi en iyi ifade eden tasarımı hazırlayarak reklam mecrasında uygulayan açık hava reklam ajansıdır. Burada yapılan kampanyanın az ama öz kelimelerle anlatımı, gösterilecek görselin yeri, görüş açısı ve renklendirilmesi çok önemlidir.

Bir diğer konu ise logonuzun ve bilgilerinizin konumlandırılmasıdır. Bu kombini sağlayamayan tasarım açık hava reklam en iyi mecrada bile olsa hiçbir fayda getirmeyecektir. Keza çok iyi bir tasarım da olsa reklam mecrası uygun bir görüntüleme alanında değilse yine fayda sağlamayacaktır.