loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

REKLAM ARACI TASARIMI

Açık Hava Reklamları NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI Açık hava reklamları; Reklam veren firmalar için en önemli...

Details

Açık Hava Reklamları

NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Reklam veren firmalar için en önemli mecralardan biridir. Yapılan araştırmalarda her insan ortalama günde 2 saat Açık hava da kalmaktadır. Erkekler çoğunlukla iş ve gezmek için açık havaya çıkarken, kadınlar daha çok gezmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyor. Yani her birey günlük mutlaka dışarıya çıkmış oluyor. Buda Açık hava reklamlarını her bireyin mutlaka gördüğü anlamını taşır. Yani sizin reklam mecranız insanların bolca bulunduğu alanlarda olursa reklam veren firmaların insanlarla mutlaka bir şekilde etkileşimi olmaktadır.

Açık havada bulunan kişilerin her on tanesinden dokuzu mutlaka Açık hava mecralarından birkaç tanesini bildiğini söylemektedir. Yine en çok etkileşimin billboard ve otobüs durak reklamlarında gerçekleştiği, hareketli reklamların daha çok ilgi çektiği görülmektedir. Açık hava reklamlarının en büyük özelliği birden çok mecrada yayınlanması ve dikkat çekici boyutlarda olmasıdır.

AÇIK HAVA MECRALARI

Açık hava mecrasının büyüklüğü ve hareketliliği daha çok ilgi çektiği dünyamızda sizin de mutlaka bir Açık hava mecrası gözünüze çarpmış etkileşimde bulunmuş ve reklamı incelediğiniz olmuştur. Açık hava reklamları kalabalık kitlelerin bulunduğu mecralarda olduğu için özellikle araç geçimleri, yaya yürüme yolları, ışıklar, otobüs ve metro durakları, istasyonlar gibi bir çok mecrada çok daha kolay fark edilmektedir.

Bu açıdan marka bilinirliğine en büyük etkenlerden bir tanesi Açık hava reklamıdır. Açık hava reklamlarında reklam mecrasının büyük olması, marka ve logonuzun büyüklüğünü artırmakla beraber yaptığınız tanıtım ve kampanyanın daha iyi akılda kalmasını sağlamaktadır.

REKLAM ARACI TASARIMI

Mavi yeşil ajans reklam aracı tasarımı hazırlar. Bu reklam aracı tasarımı aracın boyutuna ve ebadına göre değişmektedir. Reklam aracı tasarımı uygulama yapıldıktan sonra şehir içerisinde dolaşmaya başlar. Herkesin görmesi için kalabalık yerlerde dolaşan reklam aracı tasarımı anlaşma şartlarına göre çalışır.

Mavi yeşil ajans reklam aracı tasarımı için firmalarla anlaşma yaparak reklam işlerine başlar. Reklam tasarım aracı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizde kampanya ve tanıtım için reklam aracı tasarımı olarak reklam verebilirsiniz.

NEDEN MAVİ YEŞİL AJANS

Açık hava reklamlarının faydasını yukarıda uzun uzun anlattık. Önemli olan açık hava reklamlarının görüntülenmesi kadar tasarımın da uygun olmasıdır. Açık hava reklam alanının tasarımları reklam mecrasındaki hedef kitlenizi etkileşim altına alamıyorsa yaptığınız reklam kampanyasının hiçbir önemi yoktur. Reklam mecrası ne kadar doğru mecrada da olsa tasarımın etkileşime olan oranı tartışılmazdır.

Mavi yeşil ajans açık hava reklam tasarımlarında sizi en iyi ifade eden tasarımı hazırlayarak reklam mecrasında uygulayan açık hava reklam ajansıdır. Burada yapılan kampanyanın az ama öz kelimelerle anlatımı, gösterilecek görselin yeri, görüş açısı ve renklendirilmesi çok önemlidir. Bir diğer konu ise logonuzun ve bilgilerinizin konulmasıdır. Bu kombini sağlayamayan tasarım açık hava reklam en iyi mecrada bile olsa hiçbir fayda getirmeyecektir. Keza çok iyi bir tasarım da olsa reklam mecrası uygun bir görüntüleme alanında değilse yine fayda sağlamayacaktır.

EN İYİSİ İÇİN BURADAYIZ

Hem tasarımın çok güzel olması hem de reklam alanının çok iyi bir konumda olması yeterli midir. Hayır. Çünkü açık havada kullanılan baskı tekniği de çok önemlidir. Dijital baskı tekniği ile hazırlanan açık hava reklamları 72dpı olarak basıldığı için ekrandaki gibi görüntü çıkmaz. Bu nedenle mutlaka demo baskı ile çalışmak gerekmektedir. Ancak bir çok ajans bu detayı atlamakta ve reklamlar açık hava mecralarına asıldığında gerçek gün yüzüne çıkmaktadır.  Özellikle branda baskılarında bu detay unutulmamalıdır.