loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

TABELA TASARIMI

Açık Hava Reklamları  TABELA TASARIMI Firmaların kendi reklamlarını, tanıtımları yapmak için iş yerlerinin önüne yaptırdıkları kendi...

Details

Açık Hava Reklamları

 TABELA TASARIMI

Firmaların kendi reklamlarını, tanıtımları yapmak için iş yerlerinin önüne yaptırdıkları kendi unvanlarının yazılı olduğu ürünleridir. Tabela tasarımı dışarı ya da içeriye asılan tabeladır. Bu tabela tasarımı ışıklı ve ışıksız olarak ayrılır.

Işıklı tabela tasarımı yapacak ajans bu tabela için malzemeyi ona göre seçmelidir.  Tabela tasarımı logo ve firma bilgilerinin kullanımı ile hazırlanır. Baskısı yapılan mağaza tabela tasarımı uygulama için hazırlanır. Malzemeler müşterinin isteğine göre seçilir. Böylece mağaza tabela tasarımı ve baskısı bitince sıra uygulamaya gelir ve uygulama yapılır. Sizde en güzel mağaza tabela tasarımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayfada İzmir’in yeni lezzeti beylerbeyi döner için Çeşme’de yaptığımız tabela örneğini görebilirsiniz. Beylerbeyi dönerin kurumsal reklam ajansı olan mavi yeşil ajans kurumsal tabela tasarımı ve uygulamalarını yapmıştır.

DIŞ MEKAN TABELALAR

Mağaza tabela tasarımı, işletme, kurum ve kuruluşların dışında bulunan tabeladır. Bunlar, normal tabela, kompozit tabela, kutu harf tabela, folyo tabela, pleksi tabela, totem tabela gibi çeşitlere ayrılmaktadır.

Kompozit tabelalar zeminin kompozit kaplanması ile üzerine harflerle tabela yazılması, zeminle beraber kompozit kasa hazırlanarak tabela yapılması gibi tabelalara denir. En önemli özelliği zeminle beraber yapıldığında çok şık bir tasarım ve uygulamanın ortaya çıkmasıdır. Yine kompozit zemin üzerine alüminyum kutu harf, pleksi kutu harf, Dakota kutu hart, krom kutu harf gibi tabelalarda yapılmaktadır. Bu tabelalar günümüzde en çok tercih edilen dayanıklı ve şık tabelalardır.

TABELA MALZEMELERİ

Kutu harf tabelaların içerisinden ya da yanlarından led aydınlatma ile ışık çıkararak gece görüntüsü de elde edilmektedir. Bu tabelalara ışıklı tabela denilmektedir. Tabela için önce uygulama yapılacak yerler incelenmelidir. Zemine ve yere göre nasıl bir tasarım yapılacağına karar verilmeli, incelemeden sonra ise ona göre bir tasarım hazırlanmalıdır. Tasarımı hazırlayan ajans uygulama tekniğini ve malzemesini de bilmelidir. İşte bir tabeladaki en önemli ayrıntı buradadır.

Tabelanın tasarımı kadar hangi maddeden üretileceği de çok önemlidir. Dış mekan tabelalarda güneş ışınlarına dayanıklı malzemeler kullanılmalı, soğuk yada çok yağışlı mekanlarda ışık ve malzeme seçimine dikkat edilmelidir. Kullanılacak malzeme belirlendikten sonra çok iyi bir işçilik ile tabela hazırlanmalı, vinç gerekli ise önceden ayarlanmalıdır.

 

 

Mavi yeşil ajans kurumsal firmalara, fabrikalar, okullara ve kurumlara dış mekan, iç mekan tabela tasarımı, baskısı ve uygulaması yapmaktadır. Sizde tabela örneklerimize web sitemizden ulaşabilir, detaylar için ajansımızda görüşebiliriz. Tabela siparişleriniz için randevu ile keşif yapabiliriz.