loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

TOTEM TABELA TASARIMI

Açık Hava Mecraları TOTEM TABELA İZMİR Totem tabela İzmir  şehrin içerisinde dışarısında gördüğünüz en büyük reklam...

Details

Açık Hava Mecraları

TOTEM TABELA İZMİR

Totem tabela İzmir  şehrin içerisinde dışarısında gördüğünüz en büyük reklam alanlarıdır. Daha çok firmalar tarafından yerleştirilen ve kendi tanıtımlarını yaptıkları tabeladır. Ayrıca özel şirketlere kiralanan, hareketli, videolu ve sabit büyük reklam mecralarıdır. Totem tabela İzmir herkese hitap eden reklam kampanyalarında çok tercih edilmektedir.

Bu dev reklam tabelaları, özellikle yol kenarları, kavşaklar, büyük alışveriş merkezleri önüdür. Otoyol bağlantıları gibi şehrin ana merkezlerine yerleştirilerek herkesin etkileşime geçmesi sağlanır. Aydınlatma sistemi le bu tabelalar gece de göründüğü için yirmi dört saat reklamlarınızın görülmesi sağlanır.  Totem tabela İzmir ebadı ve konum itibarı ile marka bilinirliği ve kampanya etkileşimi açısından çok önemli reklam mecrasıdır. Totem tabela İzmir için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AÇIK HAVA REKLAM ALANLARI

Şehir merkezlerine yerleştirilen bu dev reklam tabelalar firmalara göre ve kullanım alanlarına göre farklı isimler taşımaktadır. Şehir merkezinde kullanılanlara megaboard, yol kenarında kullanılan ve 10 m yüksekliğe kadar çıkabilenlere kuleboarddur. Şehir merkezinde sabit reklamlı olanlara SLM megalight, yine şehir merkezinde ve afiş değiştirici özellikli olanlarına ADML megalightdır. Metro istasyonlarında konuşlu tabelalara metro board, yine şehir merkezi, hava limanları, yol kenarlarında konuşlandırılır. Hareketli, video reklam yayını yapan reklam mecralarına ise outdoor tv reklam mecraları denilmektedir.

Yukarıda saydığımız reklam mecraları İzmir şehir merkezi ve ilçeleri ile İzmir Çeşme’de, İstanbul, Ankara ve birçok büyük şehirde bulunan reklam mecralarıdır. Bu reklam mecralarının konumları ve kullanım amaçları farklı olduğu için önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

NEDEN AÇIK HAVA REKLAMLARI

Açık hava reklamları; Reklam veren firmalar için en önemli mecralardan biridir. Yapılan araştırmalarda her insan ortalama günde 2 saat Açık hava da kalmaktadır. Erkekler çoğunlukla iş ve gezmek için açık havaya çıkarken, kadınlar daha çok gezmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyor. Yani her birey günlük mutlaka dışarıya çıkmış oluyor. Buda açık hava reklamlarını her bireyin mutlaka gördüğü anlamını taşır. Yani sizin reklam mecranız insanların bolca bulunduğu alanlarda olursa reklam veren firmaların insanlarla mutlaka bir şekilde etkileşimi olmaktadır.

AÇIK HAVA REKLAM ETKİSİ

Açık havada bulunan kişilerin her on tanesinden dokuzu mutlaka açık hava mecralarından birkaç tanesini bildiğini söylemektedir. Yine en çok etkileşimin billboard ve otobüs durak reklamlarında gerçekleştiği, hareketli reklamların daha çok ilgi çektiği görülmektedir. Açık hava reklamlarının en büyük özelliği birden çok mecrada yayınlanması ve dikkat çekici boyutlarda olmasıdır.

Açık hava mecrasının büyüklüğü ve hareketliliği daha çok ilgi çektiği dünyamızda sizin de mutlaka bir Açık hava mecrası gözünüze çarpmıştır. Etkileşimde bulunmuş ve reklamı incelediğiniz olmuştur. Açık hava reklamları kalabalık kitlelerin bulunduğu mecralarda olduğu için özellikle araç geçişleridir. Yaya yürüme yolları, ışıklar, otobüs ve metro durakları, istasyonlar gibi bir çok mecrada çok daha kolay fark edilmektedir. Bu açıdan marka bilinirliğine en büyük etkenlerden bir tanesi Açık hava reklamlarıdır. Açık hava reklamlarında reklam mecrasının büyük olması, marka ve logonuzun büyüklüğünü artırmakla beraber yaptığınız tanıtım ve kampanyanın daha iyi akılda kalmasını sağlamaktadır.

Yine her bir reklam mecrasının ebadı farklı olduğu için bu mecralarda reklam ve tasarım yapılırken mutlaka reklam boyutları incelenmeli, ona göre tasarım hazırlanmalıdır. Yine bu reklam mecralarının uygulamaları farklıdır. Baskı kalitesi ve çözünürlük gibi can alıcı noktalar unutulmamalıdır.